Ön egy túl régi böngészőt használ, ami nem kérpes megjeleníteni megfelelően ezt a weboldalt. Kérjük frissítse böngészőjét!

Központi rendszer az automatizált járművek tesztelésének és működésének támogatásához

2023.04.06

Forrás: Bosch, Sajtóközlemény
Konzorciumi együttműködés a közlekedésbiztonságért
Az autonóm járművek fejlesztése során számos, a közlekedésbiztonsággal és a jármű környezetérzékeléséért felelős rendszerek megbízhatóságával kapcsolatos kihívással szembesülnek a szakemberek.


A 2020-1.2.3-EUREKA-2021-00001 számú projektben a Bosch Budapesti Fejlesztési Központ szakemberei szorosan együttműködnek a konzorciumvezető Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, valamint a konzorcium tagjaival, a Bimfra Tervező és Szolgáltató Kft.-vel, a Budapest Közút Zrt.-vel, a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-vel, valamint a Magyar Telekom Távközlési Nyrt. munkatársaival a munka során.

A „Központi rendszer az automatizált járművek tesztelésének és működésének támogatásához” projekt célja egy olyan központi rendszeren alapuló közlekedési rendszer kidolgozása, amely a legkorszerűbb csúcstechnológiákat integrálva az infrastruktúrába kihelyezett szenzorok nyers- és magasabb szintű adatait felhasználva támogatja az autonóm járművek tesztelését és üzemeltetését, különös tekintettel a környezetérzékelésre és a járművek központi irányítására. A projekt keretén belül elsődleges feladat egy központi rendszer kidolgozása és implementálása, amelyet elsődlegesen a hálózatba kapcsolt automatizált járművekkel szoros összefüggésben különféle tesztek és funkciók validációjának támogatására alkalmaznak. A konzorciumi partnerek célja hosszútávon a közlekedés üzemeltetésének és irányításának felhő alapú támogatása.

A 2020-1.2.3-EUREKA-2021-00001 számú projekt tervezett teljes költségvetése 673.160.141 forint, ebből a konzorcium számára 495.538.602 forint vissza nem térítendő támogatás. A projekt a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosított támogatással valósul meg.

A Budapesti Fejlesztési Központ a Robert Bosch Kft. részeként 2005-ben alakult, több mint 3.000 fejlesztőmérnökével ma már Európában – Németország után – a legnagyobb autóipari fejlesztési központ a Bosch csoporton belül. A Budapesti Fejlesztési Központ a Bosch világszintű fejlesztéseinek egyre hangsúlyosabb helyszíne, fontos szerepet játszik az automatizált- és az elektromos mobilitás fejlesztésében, emellett a Bosch csoport egyik legjelentősebb gépjárműelektronikai kutató-, fejlesztő- és tesztközpontja. 

Címkék: Bosch, Budapest, fejlesztés, konzorcium, BME, közlekedés, biztonság, szenzor 

Háttér információ 

A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17.000 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én). A 2022-es magyarországi adatok 2023. május 25-től lesznek elérhetők. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.

A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Az előzetes számok alapján világszerte mintegy 420.000 munkatársat foglalkoztat (2022. december 31-én) és 2022-ben 88,4 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az ipar 4.0-hoz és a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét a szenzortechnológia, valamint a szoftverek és szolgáltatások területén, továbbá saját IoT-felhőjében hasznosítva kínál ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy megkönnyítse a hálózatba kapcsoltságot olyan termékekkel és megoldásokkal, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A Bosch csoport világszerte több mint 400 telephelye 2020 első negyedéve óta karbonsemleges. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 128 telephelyen mintegy 85.000 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 44.000 szoftvermérnököt.

További információért látogasson el honlapunkra:
www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse  


NEWS ; Ipari cégek ; Ipari hírek ; Autó, jármű, közlekedés, utazás ; Önvezető, automatizált járművezetés, ; Robot, automatika, automata ; AI, MI, Mesterséges intelligencia ; Radar, szenzor, ultrahang, érzékelő ; IT, informatika, digitális, elektronikus ; Internet, IoT, felhő ; Fém, gépipar ; Logisztika, szállítmányozás, beszállítás ; Energia, közmű, akkumulátor, motor, meghajtás, környezetvédelem

Eladó ipari cégek ajánlatainkból:

Legújabb  Ipari hírek a több mint 12.000 ipari hírből:

Legújabb Cégfelvásárlás hírek: