Ön egy túl régi böngészőt használ, ami nem kérpes megjeleníteni megfelelően ezt a weboldalt. Kérjük frissítse böngészőjét!

Szövetséget kötött az E.ON, a H&M cégcsoport, a Scania és a Siemens, hogy felgyorsítsák a nehéz-tehergépkocsikkal végzett árufuvarozás szén-dioxid-semlegesítését

2018.05.30

Forrás: Scania, Sajtóközlemény
A párizsi klímaegyezmény célkitűzéseinek eléréshez a nehéz-tehergépkocsikkal végzett árufuvarozás teljes mértékű szén-dioxid-semlegesítése szükséges.


Ennek teljesítése 2050-ig nemcsak lehetséges, hanem gazdaságilag is vonzó társadalmi szempontból. A változás ütemének felgyorsításához négy vállalat szövetséget kötött, és másokat is felkért, hogy csatlakozzanak.

A szövetség kiindulási pontja a Megvalósíthatósági tanulmány: a fosszilis energiaforrástól mentes árufuvarozás elérése 2050-re (The Pathways Study: Achieving fossil-free commercial transport by 2050). A tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy a fosszilis energiaforrástól mentes árufuvarozás határozottan elérhető a párizsi egyezményben kitűzött időpontig. Azonban ennek megvalósításához az iparnak és a politikának együtt kell működnie, azonnal változásokat kell kezdeményeznie és példátlan ütemben kell cselekednie.

Ezért az iparág szereplői egy személyként összefognak, hogy befolyásolják a közvéleményt és a politikát azzal a céllal, hogy optimális környezetet teremtsenek a kölcsönösen előnyös változásokhoz a fuvarozási ágazatban. Rendszerszemléletű megközelítésre lesz szükség, a vállalatok szövetsége pedig erős alapot jelent az infrastruktúra-szolgáltatók, az energiaszolgáltatók, a járműgyártók és a fuvaroztatók szemszögéből a kiskereskedelem képviselőivel.

A vállalatok szövetsége a jövőben is folytatja majd a tudásanyag bővítését, valamint a nagy jelentőségű innovációk és együttműködések meghatározását tevékenységi körükön és saját ökoszisztémájukon belül.

Az elmúlt évek megmutatták, hogy a fenntartható árufuvarozásra való átállás üteme felgyorsult, a piac pedig fogékonyan reagál erre. Azonban sokkal többet kell tenni az üvegházgáz-kibocsátás hatásainak ellensúlyozására. Senki sem tudja ezt egyedül megtenni, de együttműködéssel sikerülhet. Ezért nagyon fontos lépést jelentenek az ezzel az önkéntes szövetségünkkel lefektetett alapok, amelyek megmutatják, hogyan gyorsítjuk majd a változást” – mondta Henrik Henriksson, a Scania elnök-vezérigazgatója.

Amit ma bejelentünk, az egy mérföldkő a nehéz-tehergépkocsikkal végzett árufuvarozás szén-dioxid-semlegesítésével kapcsolatos bővebb és mélyebb tudás megszerzésében. Azonban már most világosan látszik, hogy a nehézhaszonjárművek villamosításának infrastruktúrája kulcsfontosságú része ennek az utazásnak. Ezért nagyon jó döntés a Siemens számára, hogy csatlakozott a vállalatok önkéntes csoportjához, hogy hatással legyen és hozzájáruljon ennek megvalósításához” – mondta Ulf Troedsson, a Siemens Nordics elnök-vezérigazgatója.

Nem kétséges, hogy zöld energia működteti majd a jövő fuvarozási rendszerét. A nehéz-tehergépkocsikkal végzett árufuvarozás ágazatának átalakítása a szereplők teljes ökoszisztémájára hatással lesz. Ha a hosszú távú napirendünkre tekintünk, akkor jó úton haladunk, de most van szükség erőink egyesítésére, hogy felgyorsíthassuk a változást. Ez csak az első lépése egy nagyon érdekes együttműködésnek” – mondta Marc Hoffmann, az E.ON Sweden elnök-vezérigazgatója.

Manapság a klímaváltozás az egyik legfontosabb kérdés bármelyik cég számára, és mi nagyszabású célokat tűztünk ki vállalatunk elé, azt, hogy 2040-re a klímaváltozás szempontjából pozitívvá váljunk. De csak akkor érhetünk el ambiciózus célokat, ha egyesítjük erőinket az iparág más kulcsfontosságú szereplőivel. Csatlakozásunk ehhez a szövetséghez egyedülálló helyzetbe hoz bennünket, hogy okos, hatékony és fenntartható megoldásokat vezessünk be a fuvarozási és logisztikai tevékenységünk területén” – mondta Anna Gedda, a H&M cégcsoport fenntarthatósági vezetője.

A Scaniáról
A Scania a szállítmányozási iparág vezető gyártói közé tartozik. Partnereinkkel és ügyfeleinkkel együtt közösen vezetjük a változást, mely a fenntartható fejlődés irányába mutat. 2017-ben 82.500 tehergépjárművet és 8.300 autóbuszt értékesítettünk, valamint 8.500 ipari- és hajómotort adtunk el ügyfeleinknek. A nettó értékesítési árbevétel megközelítette a 120 billió svéd koronát, aminek 20%-a a szervizszolgáltatásokból adódott. Az 1891-ben alapított Scania több mint 49.300 alkalmazottjával mintegy száz országban van jelen. A kutatás és fejlesztés jellemzően Svédországban összpontosul, kiegészülve Brazíliával és Indiával, míg a termelés Európában, Dél-Amerikában és Ázsiában folyik, regionális központtal Afrikában, Ázsiában és Eurázsiában. A Scania a Volkswagen Truck & Bus tagja.

További információkért látogasson el a www.scania.hu weboldalra!


NEWS ; Ipari cégek ; Ipari hírek ; Autó, jármű, közlekedés, utazás ; Munkagép, haszongép ; - Scania ; Energia, közmű, akkumulátor, motor, meghajtás, környezetvédelem ; - Siemens

Eladó ipari cégek ajánlatainkból:

Legújabb  Ipari hírek a több mint 12.000 ipari hírből:

Legújabb Cégfelvásárlás hírek: