Ön egy túl régi böngészőt használ, ami nem kérpes megjeleníteni megfelelően ezt a weboldalt. Kérjük frissítse böngészőjét!

Régiós szolgáltatóközpontot nyit Magyarországon a Bosch

2021.04.12

Forrás: Bosch, Sajtóközlemény
HR adminisztrációs folyamatok Vecsésről
¤ A Bosch csoport első kelet-közép-európai szolgáltatóközpontja HR területen segíti a munkatársakat


¤  A vecsési beruházás várhatóan több mint 200 munkahelyet teremt a következő években
¤  Ügyfélszolgálat házon belül: hatékonyabb folyamatok és digitális megoldások segítik a szervezetet és a munkavállalókat

Budapest, Magyarország – Új regionális szolgáltatóközpontot hoz létre Vecsésen a Bosch, a technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. A központ öt ország munkavállalóinak HR adminisztrációját látja el a jövőben, elsősorban a kelet-közép-európai régióban – jelentették be a Külgazdasági és Külügyminisztériumban. A beruházás várhatóan több mint kétszáz munkahelyet teremt a következő években. Az új szolgáltatóközpont létrehozását bejelentő eseményen részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Daniel Korioth, a magyarországi Bosch csoport vezetője. A 6 milliárd forint összértékű beruházáshoz a magyar állam 2,1 milliárd forint támogatást biztosít. „A vecsési szolgáltatóközpont megnyitása újabb fontos mérföldkő a Bosch csoport számára Magyarországon és a régióban, továbbá azt mutatja, hogy nagyon bízunk a magyar szakemberek tudásában” – mondta Daniel Korioth. 

Ügyfélszolgálat házon belül - egyszerű, hatékony, digitalizált folyamatok
Az új HR szolgáltatóközpont öt ország, illetve a vállalat világszintű szolgáltatási üzletági összefogásának és több éves munkájának eredményeként jött létre a Bosch csoport 2019-ben elindított globális kezdeményezésének részeként. Ennek célja, hogy a vállalatcsoporton belül még szorosabb legyen az együttműködés, és a szinergiákat kihasználva hatékonyabban támogassák a Bosch üzleti törekvéseit.

A vecsési szolgáltatóközpont az innovatív, digitális megoldásokkal, valamint az automatizált folyamatokkal egyszerűbb, hatékonyabb és kényelmesebb szolgáltatásokat nyújt a Bosch munkavállalói számára” – hangsúlyozta a beruházás kapcsán Somogyi András, a magyarországi Bosch csoport és az Adria régió humán erőforrás igazgatója. A központban kezdetben HR és ügyfélszolgálati munkát végeznek munkaügyi adminisztráció, projektmenedzsment, bérszámfejtés, kiküldetések, HR-IT, valamint a toborzást és a képzést illetően, de a szolgáltatások köre később további területekkel is bővülhet. Új digitális rendszerrel is segítik a kollégákat minden, a HR-hez kapcsolódó adminisztráció gyors és egyszerű elintézésében. A munkavállalók mindössze néhány kattintással módosítani tudják adataikat, HR szolgáltatásokat tudnak igényelni, de gyors online vagy telefonos segítséget is kérhetnek a szolgáltatóközpont munkatársaitól.

Stratégiai szerep a Bosch csoport tevékenységében
A beruházással tovább erősíti jelenlétét Magyarországon a Bosch csoport, amelynek kilenc magyar leányvállalata több mint 15 ezer munkavállalót foglalkoztat. A Bosch portfóliója széles és sokszínű Magyarországon. Az 1998-ban alapított hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. a Bosch csoport gépjármű-elektronika részlegének legnagyobb gyártóközpontja a világon. A barkács- és kertészeti eszközöket előállító miskolci Robert Bosch Power Tool Kft. világszerte a Bosch legnagyobb kéziszerszámgyára, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.-ben, szintén Miskolcon, elektromos kerékpárokhoz készítenek hajtást és motort. Egerben és Makláron a Robert Bosch Automotive Steering Kft.-ben valamint az Automotive Steering Column Kft.-ben kormányműveket és -oszlopokat gyártanak. A Budapesti Fejlesztési Központ pedig az elmúlt években a cégcsoport egyik zászlóshajójává vált, és mára megkerülhetetlen a nemzetközi autóipar vérkeringésében.

Háttér információ 

A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport kilenc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2019-es üzleti évben a vállalatcsoport teljes árbevétele 1465 milliárd forint, magyarországi konszolidált forgalma – amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek – 259 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 15.000 munkatársat foglalkoztat (2019. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.

A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 394.500 munkatársat foglalkoztat (2020. december 31-én) és az előzetes adatok alapján 71,6 milliárd euró árbevételt ért el 2020-ban. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az ipar 4.0-hoz és a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét a szenzortechnológia, valamint a szoftverek és szolgáltatások területén, továbbá saját IoT-felhőjében hasznosítva kínál ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy megkönnyítse a hálózatba kapcsoltságot olyan termékekkel és megoldásokkal, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch 73.000 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén 126 telephelyen világszerte, többek között 30.000 szoftvermérnököt.

A vállalatot 1886-ban Robert Bosch (1861-1942) „Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként” alapította Stuttgartban. A Robert Bosch GmbH tulajdonosi szerkezete szavatolja a Bosch csoport vállalati önállóságát. Ez lehetővé teszi a vállalat számára jelentős, a jövő biztosítása érdekében történő befektetések megvalósítását. A Robert Bosch GmbH üzletrészeinek 94 százaléka a Robert Bosch Stiftung GmbH közhasznú alapítvány tulajdonában van. A maradék üzletrészek a Bosch családnál, a család tulajdonában lévő társaságnál és a Robert Bosch GmbH-nál vannak. A szavazati jogok többsége a Robert Bosch Industrietreuhand KG-é, amely a vállalati társasági jogokat is gyakorolja.

További információ elérhető a világhálón a következő oldalakon: 
www.bosch.hu  


NEWS ; Ipari cégek ; Ipari hírek ; Autó, jármű, közlekedés, utazás ; Fém, gépipar ; - Bosch

Eladó ipari cégek ajánlatainkból:

Legújabb  Ipari hírek a több mint 12.000 ipari hírből:

Legújabb Cégfelvásárlás hírek: