Forrás: FleishmanHillard Café Kft., PlanRadar Sajtóközlemény
Belegondolni is hátborzongató, hogy a Nemzeti Hauszmann Programban dolgozó építészeknek mekkora segítséget jelentene, ha a Budai Vár újjáépítésekor a megmaradt tervrajzok, fotók, festmények és egyéb dokumentumok mellett olyan eszköz is lenne a kezükben,
amellyel néhány perc alatt minden lényeges adatot, információt megszerezhetnének a részlegesen vagy teljesen elpusztult épületek eredeti terveiről, kivitelezési munkáiról, a beépített anyagokról. Az utókor képviselői könnyebb helyzetben lesznek. A létesítménygazdálkodásban, ingatlanprojektekben, valamint az építőiparban is használatos digitális dokumentáció, kommunikáció és jelentéskészítő vezető platformját Magyarországon is forgalmazó PlanRadar megoldásai ugyanis abban is támogatják az ágazat jelenlegi és jövőbeni szereplőit, hogy könnyebben óvják meg, újítsák meg a nemzetek kulturális örökségében meghatározó szerepet betöltő, szimbolikus jelentőségű épületeket.
A PlanRadar magyarországi szóvivője, Simon Szilárd a közelmúltban a portfolio.hu-nak adott interjúban* számos érvet sorakoztatott fel az építőipar digitalizációja mellett, megjegyezve, hogy egy vállalat akkor tudja teljes mértékben kihasználni az átállásból fakadó előnyöket, ha a projektek, épületek, létesítmények teljes életciklusán átívelően – a tervezéstől kezdve a kivitelezésen és az üzemeltetésen át egészen az átépítésig, esetleg bontásig– alkalmazza ezeket a megoldásokat. De mi történik, akkor, ha a rombolás, a pusztítás, a felelőtlen és hanyagul elvégzett átépítés következményeit kell felszámolni? Erre is van megoldás.
„A tulajdonosok többszörösen profitálhatnak abból, ha a házak felújításakor kihasználják a digitalizáció kínálta előnyöket. Egyrészt a munkafolyamatok naprakész felügyeletének, kézben tartásának köszönhetően időt és pénzt takarítanak meg, csökkentik a hibák számát, és javítják a hatékonyságot. Másrész a beruházáshoz kapcsolódó adatok folyamatos rögzítésével áttekinthető, egyszerűen kezelhető dokumentációhoz jutnak, ami jelentősen megkönnyíti az új követelményeknek megfelelő jelentések összeállítását” – emelte ki Simon Szilárd, a PlanRadar magyarországi szóvivője.
„Ha valaki 100 év múlva megnyitja egy most készülő épület digitális mappáját, pillanatok alatt megtudhatja, hogy mikor, milyen technológiával, milyen alapanyagok felhasználásával építették, mikor, milyen típusú karbantartási munkálatokat végeztek el rajta. Ez fenntarthatósági szempontból is felbecsülhetetlen érték” – hangsúlyozta az interjúban a PlanRadar szóvivője, aki ezt a gondolatsort most azzal egésztette ki, hogy a jól áttekinthető, könnyen kezelhető adat kincs az épített kulturális örökség megőrzésében is.
A PlanRadar szóvivője arról is beszélt, hogy a vállalat tavalyi, 15 országra kiterjedő, 1.300 éptőipari szakember bevonásával készült felmérésének eredménye szerint Magyarországon a legnehezebb az új technológiák bevezetése. Az viszont mindenképpen biztató, hogy a nemzetközi trendekkel összhangban nálunk is kiemelkedően magas, 90 százalék fölötti volt azoknak a válaszadóknak aránya, akik szerint elkövetkező három évben vállalatuk a korábbinál többet fektet a digitalizációba.
Forrás:
*Forrás: Portfolio. hu https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240612/a-labunk-elott-hever-a-technologia-ami-forradalmasithatna-az-epitoipart-690767
A PlanRadar egy díjnyertes SaaS (Software as a Service) szolgáltatás, mely folyamatmenedzsment platformként az építési, létesítménygazdálkodási és ingatlanprojektek dokumentációjához, feladatmenedzsmentjéhez és kommunikációjához nyújt támogatást. A platform világszerte használatban van, jelenleg több mint 75 piacon. A PlanRadar leegyszerűsíti a napi folyamatokat és a kommunikációt egy könnyen használható digitális platformon keresztül, amely összeköti a projekt összes érintettjét és valós idejű hozzáférést biztosít az értékes projektadatokhoz. A PlanRadar lehetővé tesz az ügyfelek számára, hogy hatékonyabban dolgozzanak, javítja a minőséget és lehetővé teszi a projekt teljes átláthatóságát. A platform hozzáadott értéket jelent mindenki számára, aki részt vesz az épület életciklusában, legyen az vállalkozó, mérnök, ingatlan-kezelő vagy tulajdonos, és rugalmasan alkalmazhatóan minden vállalati mérethez és folyamathoz. Napjainkban több mint 150.000 szakember használja a PlanRadart a problémák nyomon követésére, a folyamatok összekapcsolására és megoldására a helyszínen és azon kívül is. A PlanRadar jelenleg több mint 25 nyelven érhető el, és minden iOS, Windows és Android készüléken használható. A PlanRadar székhelye Bécsben, Ausztriában található, és további 16 irodával rendelkezik világszerte.
kapcsolat: info@planradar.com
weboldal: www.planradar.com