Ön egy túl régi böngészőt használ, ami nem kérpes megjeleníteni megfelelően ezt a weboldalt. Kérjük frissítse böngészőjét!

A Scania termelési rendszerében világszerte befejeződött az átállás a fosszilis energiaforrásoktól mentes működésre

2020.08.04

Forrás: Scania, Sajtóközlemény
Július 30-án a Scania bejelentette, hogy világszerte mind a tíz nagy termelőüzeme mostantól fosszilis energiaforrásoktól mentes elektromos árammal működik, teljesítve a 2020-ra kitűzött célt.


A fosszilis energiát utolsóként kiiktató nagy gyár a Scania Tucumán városában, Argentínában található üzeme, amelyet egy szélfarm lát el elektromos árammal. 

Keményen dolgoztunk, hogy idén elérjük a nulla fosszilis energiaforrással kapcsolatos célkitűzésünket az ipari termelésünkben” – mondta Leif Borgstedt, a Scania rangidős energiaügyi tanácsadója. „Számos olyan szolgáltatótól szerezzük be az elektromos áramot, akik eredetgaranciával vagy más ezzel egyenértékű tanúsítvánnyal rendelkeznek, biztosítva, hogy megújuló energiaforrásokból, például víz-, szél- vagy napenergiából állítják elő az áramot.” 

A tíz gyártóüzem közül három Svédországban, kettő Hollandiában, egy-egy pedig Argentínában, Brazíliában, Finnországban, Franciaországban és Lengyelországban található. Ezek együttesen közel 450 ezer megawattórát fogyasztanak évente. A fosszilis energiaforrásoktól mentes elektromos áramra való átállás évente 33 ezer tonna szén-dioxid kibocsátásának megtakarítását eredményezi. A Scania 2019-ben 91.700 tehergépkocsit, 7.800 autóbuszt és 10.200 ipari, illetve hajómotort állított elő. 

A Scania egy nagyszabású célokkal kijelölt úton halad, hogy csökkentse a szén-dioxid-
lábnyomát, amely mentén az elkövetkező években tudományos alapú célkitűzések mutatják az irányt
” – mondta Andreas Follér, a Scania fenntarthatósági vezetője. „Ezek nemcsak a saját működésünkre terjednek ki, hanem a termékeinek használatakor keletkező közvetett károsanyag-kibocsátás csökkentésére vonatkozó célokat is magukban foglalnak.” 

A Scania célja 2025-re felére csökkenteni a szén-dioxid-lábnyomát a termelési és a kereskedelmi tevékenységében egyaránt a 2015-ös évhez képest. Ugyanekkora csökkenést ér majd el a vállalat a szárazföldi szállítási tevékenységeiben is, szállított tonnánként.

A termelési tevékenységünk szén-dioxid-semlegessé alakítása mérföldkőnek számít az utunk során, és világosan kifejezi elkötelezettségünket a tudományos alapú célkitűzések elérése iránt” – magyarázta Andreas Follér. 

A Scaniáról 
A Scania a közlekedési megoldások világszinten is vezető szállítója. Partnereinkkel és ügyfeleinkkel együtt élen járunk a fenntartható közlekedési rendszerre való átállásban. 2019-ben 91.700 tehergépkocsit, 7 800 autóbuszt és 10.200 ipari, illetve hajómotort szállítottunk ki ügyfeleinknek. Nettó értékesítési árbevételünk meghaladta a 152 milliárd svéd koronát, amelynek mintegy 20 százaléka a szolgáltatásokkal kapcsolatos. Az 1891-ben alapított Scania vállalat ma már több mint 100 országban tevékenykedik és körülbelül 51.000 főt foglalkoztat. A kutatás és fejlesztés Svédországban összpontosul, ám Brazíliában és Indiában is működnek ágazatai. A termelés Európában, Latin-Amerikában és Ázsiában folyik, míg regionális termelőközpontok üzemelnek Afrikában, Ázsiában és Eurázsiában. A Scania a TRATON SE vállalatcsoport része. 
További tájékoztatás: www.scania.hu.
 


NEWS ; Ipari cégek ; Ipari hírek ; Business ; Autó, jármű, közlekedés, utazás ; Munkagép, haszongép ; - Scania ; Fém, gépipar ; Energia, közmű, akkumulátor, motor, meghajtás, környezetvédelem ; Solar, napenergia

Eladó ipari cégek ajánlatainkból:

Legújabb  Ipari hírek a több mint 12.000 ipari hírből:

Legújabb Cégfelvásárlás hírek: