Ön egy túl régi böngészőt használ, ami nem kérpes megjeleníteni megfelelően ezt a weboldalt. Kérjük frissítse böngészőjét!

Tesztelés alatt: az Audi gyártása mesterséges külső vázat tesztel a fej feletti munkáknál

2019.12.19

Forrás: Porsche Hungaria, Audi Sajtóközlemény
- Két, különböző gyártási területen alkalmazott mesterséges külső váz összehasonlító elemzése


- Peter Kössler, az Audi igazgatótanácsának a gyártás területéért felelős tagja: „Új technológiákat kívánunk használni dolgozóink egészségének javítására illetve a gyártás folyamatának innovatívabbá tételére”
- Támasztó szerkezet, amelynek célja egyértelműen a vállban található izmok és ízületek tehermentesítése

Ingolstadt / Budapest, 2019. december 19. – Az Audi tovább kívánja javítani a gyártásban résztvevő dolgozók ergonómiáját. Ezért a vállalat jelenleg két mesterséges külső váz (exoskeleton) összehasonlító tesztjét végzi. A külső támasztó vázak célja, hogy a fej feletti munkát végző dolgozókat segítsék, alkalmazásukkal pedig védik ízületeiket és lassítják az izmok fáradását. Mindent egybevéve jelenleg közel 60 dolgozó használja ezek az eszközöket, ők néhány héten keresztül az ingolstadti gyártási helyszínen az összeszerelés, a fényezőüzem és a szerszámgyártás meghatározott munkaállomásain teszik próbára a vázakat.

A gyártás folyamatában számos helyen elkerülhetetlen a fej feletti munkavégzés. Amikor már további, az optimális ergonómiát célzó technikai és szervezeti intézkedések nem lehetségesek, a mesterséges külső vázak gyakran értékes támogatást jelenthetnek. Ezen szerkezetek közül most kettőt – a Paexo-t az Ottobocktól illetve a Skelex 360 modellt a Skelextől – teszteli az Audi az ingolstadti gyártási helyszín fényezőüzemében, az összeszerelő üzemében és a szerszámgyártás területén. „Dolgozóink a legfontosabb értékeink. Az egyes munkaállomások terheléseinek folyamatos csökkentésével javíthatjuk jólétüket és egészségüket. Az új technológiák pedig – mint amilyen a mesterséges külső váz is – hozzájárul ehhez, ugyanakkor egyre progresszívabbá teszi a gyártást.” – nyilatkozta Peter Kössler, az AUDI AG igazgatótanácsának a gyártás és logisztika területéért felelős tagja.

Akadályozott-e a mozgás szabadsága? Kényelmes az anyag még sokadik viselés után is? Mekkora segítséget nyújt a külső váz a dolgozóknak feladatuk végzése során? Az átfogó gyakorlati tesztek célja, hogy segítsen a külső vázakat ideális módon hozzáigazítani a dolgozói igényekhez. Mind statikus, mind dinamikus tevékenységek közben tesztelik őket, mint amilyen például a fékvezeték beszerelése, az alvázburkolat becsavarozása és a korrózió és vízzáró védelem alkalmazása. Az Audi már korábban szerzett bíztató tapasztalatokat a két mesterséges váz egyikével a győri gyárban.

Mind a Paexo, mind a Skelex 360 modelleket hátizsákszerűen alkalmazzák a vállakon és a csípő köré rögzített öv segítségével maradnak a helyükön. Félköríves támasztékok segítik a viselő karját a fej felett végzett munkák során. Ez átveszi a kar súlyának egy részét és a támasztó szerkezeten keresztül átirányítja azt a csípő területére. Ez csökkenti a vállakra nehezedő terheket. Ez tisztán mechanikusan történik, semmilyen motorikus hajtásra nincs szükség.

A mesterséges külső váz nem újdonság az Audi gyártási folyamataiban. A vállalat közel négy éve használja ezeket a segédeszközöket az ergonómia további javítására. Azóta kísérleti projektek keretében az Audi több alkalommal tesztelt számos különböző rendszert. Egy ilyen rendszer a Laevo által megalkotott szerkezet, amely a tárgyakat emelő vagy mozgató egyének hátára nehezedő terhelést csökkenti. Az első, a présüzemben illetve a logisztika és az összeszerelés területén végzett tesztek bíztató eredményeket hoztak. Így nem meglepő, hogy a négykarikás vállalat ergonómiai szakemberei komoly lehetőségeket látnak a mesterséges külső vázak fej feletti munkáknál történő alkalmazásában. „A középpontban itt mindig az ergonómiai előnyök állnak, hogy kényelmes viselet legyen és csökkentse a dolgozókra nehezedő terheket.” – nyilatkozta Ralph Hensel, az Audi szakértője a mesterséges külső vázak területén. Úgy véli, hogy a cél a külső vázak hosszú távon történő alkalmazása, telephelyeken átívelő módon, speciálisan kiválasztott, előre meghatározott munkaállomásokon.

Az AUDI Csoport a prémiumszegmens egyik legsikeresebb személygépkocsi- és motorkerékpár-gyártója az Audi, Ducati és Lamborghini márkáival. A világ több mint 100 piacán van jelen, s 13 ország összesen 18 helyszínén termel. Az AUDI AG százszázalékos tulajdonú leányvállalata többek között az Audi Sport GmbH (Neckarsulm/Németország), az Automobili Lamborghini S.p.A. (Sant’Agata Bolognese/Olaszország), valamint a Ducati Motor Holding S.p.A. (Bologna/Olaszország).

2018-ban az Audi összesen mintegy 1,812 millió Audi gépkocsiját, 5,750 Lamborghini sportautóját és 53.004 Ducati motorkerékpárját szállította ki ügyfeleinek. A 2018-as év során az AUDI AG 59,2 milliárd euró forgalom mellett 4,7 milliárd euró működési eredményt ért el, s jelenleg világszerte mintegy 90 ezer főt foglalkoztat, közülük nagyjából 60 ezret Németországban. Az Audi új termékekre és a hosszútávon fenntartható technológiákra összpontosít, a jövő mobilitása szolgálatában.

www.audi.hu  


NEWS ; Ipari cégek ; Ipari hírek ; Business ; Autó, jármű, közlekedés, utazás ; - Audi

Eladó ipari cégek ajánlatainkból:

Legújabb  Ipari hírek a több mint 12.000 ipari hírből:

Legújabb Cégfelvásárlás hírek: