Ön egy túl régi böngészőt használ, ami nem kérpes megjeleníteni megfelelően ezt a weboldalt. Kérjük frissítse böngészőjét!

"Tökéletes helyek létrehozása": újító jellegű megoldások biztonságos és energiahatékony épületekhez

2017.02.17

Forrás: Siemens, Hírek
A Siemens Building Technologies divíziója 2017 márciusában a németországi Frankfurtban rendezendő ISH kiállításon, az épület-, energia- és klímatechnika valamint a megújuló energiák vezető nemzetközi szakvásárán fogja bemutatni


az energiahatékony helyiségek és épületek céljára szolgáló termékeinek, rendszereinek és megoldásainak aktuális portfólióját, valamint a fűtő, szellőztető és légkondicionáló (HVAC) technológiával kapcsolatos újdonságait.

Ebben az évben a Building Technologies divízió az alábbi jelmondattal állítja ki újdonságait: "Creating Perfect Places"). Manapság az emberek életük mintegy 90 százalékát épületekben töltik - nem csupán a saját lakásukban, hanem irodákban, termelő létesítményekben, iskolákban és egyetemeken, valamint kórházakban és az idősek otthonában. A Siemens termékei és megoldásai segítenek abban, hogy tökéletes helyekké varázsoljuk ezeket az épületeket, ahol kellemes légkörben, biztonságban és nyugodtan tartózkodhatnak az emberek.

A Building Technologies pavilonjában azt is bemutatják, miként változtatja meg az építészeti technológia digitalizálása az épületek teljes életciklusát a tervezéstől és az építéstől kezdve egészen a hasznosításig és üzemeltetésig. A digitalizálás kulcsfontosságú az olyan hatékony és intelligens hálózatokba szervezett épületek szempontjából, amelyek képesek egymással kommunikálni. Ennek a fejlődésnek a hatását különféle tematikus területeken fogják szemléltetni:

¤  Hálózatba szervezett termékek, felhő alapú megoldások és intelligens adatok: a digitalizálásnak köszönhetően az épületek képesek olyan adatok átadására, mint például az energiafogyasztással és a soron következő karbantartással kapcsolatos információk. Az adatok áramlása hálózatba szervezett termékekkel kezdődik: az érzékelők és a működtető/szabályozó egységek állandó adatfolyamot generálnak, melyet a felhőhöz továbbítanak. Az ily módon gyűjtött "nagy adathalmazból" az elemzések és a Siemens szakértelme révén "intelligens adatok" állnak elő. Ez lehetővé teszi a felhasználói viselkedés vagy a fogyasztási szokások felismerését, valamint a korrektív intézkedéseket.

¤  Innovatív épület- és energiagazdálkodás: digitális interfész használatával a Desigo CC épület- és energiagazdálkodási platform egyetlen felhasználói felületen egyesíti a különféle szakterületekről (HVAC, biztonság, tűzvédelem, stb.) származó adatokat. Ezáltal lehetővé válik a teljes épület valamely központi helyről történő irányítása, szabályozása és analizálása, így az üzemeltetés gazdaságos, biztonságos és energiahatékony módon valósulhat meg.

¤  Épületinformációs modellezés (BIM): a Building Technologies divízió az elsők között kínálja az olyan HVAC termékek átfogó skáláját, amelyek már tartalmazzák a "digitális ikerben" felhasználandó digitális BIM (épületinformációs modellezésre szolgáló) adatokat. Ennek a digitális modellnek a segítségével valamennyi szakterület figyelembe vételével történik az épület tervezése és lehetőség van a folyamatos szimulációra, tesztelésre és hibajavításra is a tervezési fázis során. Ennek a megközelítésnek az előnyei közé sorolhatjuk az optimalizált energiahatékonyságot, a költségek nagyobb mértékű csökkentését és a jobb fenntarthatóságot. A Siemens már több mint 1000 olyan terméket kínál a különféle szakterületeken (terepi eszközök, helyiség automatizálás, tűzvédelem), amelyek tartalmazzák a BIM adatokat. Ráadásul az ilyen termékek skálája folyamatosan növekszik.

Ezeknek a koncepcióknak a kézzel fogható eredményeként a Building Technologies az energiahatékony helyiségekben és épületekben használható rendszerek, megoldások és termékek széles portfólióját fogja bemutatni. A kiemelt termékek közé tartozik a Desigo CC épület-üzemeltetési platform, amely számos új jellemzővel gazdagodott. Például az új változat támogatja a kiegészítő alrendszereket is, ideértve a tűzvédelmi, biztonsági és energetikai alrendszert. Egy teljesen új energiagazdálkodási alkalmazás révén az épületek tulajdonosai és a létesítmények üzemeltetői teljes mértékben áttekinthető képet kapnak az elektromos energia és a villamos áram eloszlásáról. Az adatok elemzéséhez és speciális jelentések készítéséhez kidolgozott, új jelentéstételi eszköz pedig a komplex adatokat könnyen hasznosítható információkká alakítja át. A kibővített tárolási lehetőségek támogatják az adatok hosszú távú megőrzését. A Desigo CC új migrációs eszközeit használva problémamentesen valósulhat meg a korábbi rendszerekről történő átállás.

A felhasználóbarát Desigo Control Point (ellenőrző állomás/pont) megoldásnak, melyet az év második felében hoznak forgalomba, az ISH 2017 szakvásáron lesz az első nyilvános bemutatója. A Desigo Control Point korszerű érintőpanelekkel és web alapú alkalmazásokkal könnyíti meg az épületek üzemeltetését. Támogatja az intelligens eszközök használatát a HVAC, világítási és árnyékoló berendezések felügyelete és működtetése érdekében. A Desigo Control Point az eszközmentes üzembe helyezés szem előtt tartásával készült és számos területen alkalmazható, ideértve a központi web alapú üzemeltetést a kis- és közepes méretű épületekben, valamint a helyiségek és lokális rendszerek működtetését a nagyméretű épületekben.

A Building Technologies új megoldást fejlesztett ki a beltéri nyomás szabályozására és a füstelszívó sapkák vezérlésére, főként a laboratóriumokban és a tiszta terekben (helyiségekben) történő használat céljára. Ez a megoldás a Desigo épületautomatizálási rendszeren alapszik, a kommunikáció pedig BACnet/IP hálózaton keresztül valósul meg, lehetővé téve a légmennyiség és beltéri nyomás megbízható, pontos és gyors mérését, szabályozását és felügyeletét.

A Siemens a cég Acvatix portfóliójának új szelepeit is be fogja mutatni, amelyek révén még pontosabb és energiahatékonyabb lehet a HVAC berendezések üzemeltetése. A kibővített termékskála tartalmazza az optimalizált fojtószelepeket, melyeknél a zárónyomás 12 bar, a hőmérséklet tartomány pedig -20 és 120°C között van; a szelepek füles vagy ostya (lapka) csatlakozókkal kaphatóak. A kereskedelmi kiállításon láthatóak lesznek a 6-járatú golyós szabályozószelepek kibővített családjának elemei, amelyek főként a fűtött/hűtött mennyezeti alkalmazásokban használhatók, és az egyedülálló szelepállító-csatlakozásnak köszönhetően jelentősen felgyorsítják a telepítést. A beépített nyomáskiegyenlítő növeli a fogyasztóberendezés biztonságát.

A Siemens új modellekkel és funkciókkal egészítette ki a cég OpenAir működtető szerkezeteinek termékcsaládját is. Ezek között találjuk a 2 - 10 Nm intervallumban használható, rugóvisszaugrás nélküli új szerkezeteket, valamint a 4 Nm-es, rugó-visszaugrásos működtető szerkezetek új választékát is. A szabadalmazott új motorvezérlő technológia biztosítja az ilyen modellek hosszú élettartamát és rendkívül csendes működését (<30 decibel (A)). Modbus RTU (távoli terminálegység) technológiával megvalósított, új működtető szerkezeteket is be fognak mutatni. Ezekkel idő és pénz takarítható meg az üzembe helyezés során, továbbá igen gyorsan integrálhatók az épületautomatizálási rendszerekbe. A kompakt VAV (változtatható légmennyiségű) szabályozó egységek összekapcsolása a Desigo AirOptiControl berendezéseivel az energia és a költségek nagymértékű megtakarítását teszi lehetővé. Kiállításra kerül a tűzvédelmi csappantyúkhoz kifejlesztett 4 Nm-es működtető szerkezetek új skálája is.

Végül a Building Technologies be fogja mutatni az új Climatix C600 vezérlők családját is, melyet főként az eredeti berendezésgyártók (OEM) számára készítettek. Ezek az új vezérlők gyorsabb processzorokat használnak és nagyobb az alkalmazási memóriájuk, képesek az összes általános szabvány szerinti kommunikációra, támogatják a felhő alapú hozzáférést a rendszer jobb teljesítménye és a hatékony távkarbantartás érdekében. A vezérlők kibővített összekapcsolhatóságának köszönhetően az új közlekedő szelepes és levegőszabályozó csappantyúval felszerelt működtető szerkezetek és érzékelők rendkívül költséghatékony módon integrálhatók a légtechnikai készülékekbe (AHU-k). A síntopológia egyszerűsíti az AHU huzalozási elvét, így a gyártás során felmerülő anyag- és munkaköltségek akár 30 százalékkal csökkenthetők.

Teljessé téve a kereskedelmi kiállításon közzétett kínálatát, a Building Technologies be fogja mutatni tanácsadó és szolgáltatási portfólióját is, ideértve a BT Akadémia képzési programját, amelynek keretében évente mintegy 100 alap- és szakértői szintű tanfolyamot szerveznek az építészeti technológiák témakörében.

www.siemens.com   


NEWS ; Ipari hírek ; Business ; Robot, automatika, automata ; IT, informatika, digitális, elektronikus ; Internet, IoT, felhő ; Ingatlan, építőipar ; Energia, közmű, akkumulátor, motor, meghajtás, környezetvédelem ; - Siemens ; Kiállítás, konferencia

Eladó ipari cégek ajánlatainkból:

Legújabb  Ipari hírek a több mint 12.000 ipari hírből:

Legújabb Cégfelvásárlás hírek: